Cron Job، برای برنامه‌ریزی کارها و زمان‌بندی آن‌ها در تاریخ و فواصل زمانی معینی است که در سایت وردپرسی استفاده می‌شود. ولی به طبع باعث کندی سایت خواهد شد که این اتفاق خوشایند نخواهد بود. حال می‌توان Cron Job وردپرس را غیرفعال کرد و از CronJob شبیه‌سازی شده‌ای که بر روی هاست نصب می‌گردد استفاده کرد؛ با این کار، سرعت سایت وردپرسی شما افزایش پیدا خواهد کرد و محتوای وب‌سایت شما سریع‌تر بارگذاری می‌شود. با ما همراه باشید تا با کرون‌جاب وردپرس و نحوه غیرفعال‌ کردن آن آشنا شوید.

Cron Job وردپرس چیست؟

Cron Job در وردپرس به معنای انجام کار زمان‌بندی‌شده‌ای است که به صورت خودکار در سیستم مدیریت محتوای وردپرس اجرا می‌شود. با کرون جاب، شما می‌‎توانید وظایف مختلفی را برنامه‌ریزی کنید تا به صورت دوره‌ای و خودکار انجام گردد مانند پشتیبان‌گیری، به‌روزرسانی افزونه‌ها، به‌روزرسانی تم و…

Cron Job وردپرس

Cron Job وردپرس

چرا باید از کرون‌ جاب هاست به جای WP Cron Jobs استفاده کنیم؟

تفاوت اصلی که بین کرون‌ جاب‌های وردپرس و کرون‌ جاب‌های هاست وجود دارد، در نحوه اجرا و زمان‌بندی آن است. از دیگر ویژگی که افراد را در استفاده از کرون ‌جاب هاست ترغیب می‌کند، بهبود سرعت و عملکرد وب‌سایت است در حالی که اگر از کرون‌ جاب‌های وردپرس استفاده کنید، نه تنها عملکرد سایت بهتر نمی‌شود بلکه باعث کندتر شدن سایت می‌شود.

نحوه‌ی غیرفعال کردن cron job وردپرس

برای غیرفعال کردن cron job وردپرس می‌توان از دو روش زیر استفاده کرد:

غیرفعال کردن cron job

غیرفعال کردن cron job

  • استفاده از پلاگین Task Management:

برای غیرفعال کردن cron job وردپرس، می‌توانید از یکی از افزونه‌های مدیریت وظایف مانند WP Control استفاده کنید. با استفاده از این افزونه‌ها، می‌توانید cron job  وردپرس را غیرفعال کنید و به صورت دستی برای اجرا برنامه‌ریزی کنید.

  • با ویرایش فایل wp-config.php:

برای غیرفعال کردن cron job وردپرس، می‌توانید فایل   wp-config.php را ویرایش کنید. برای این کار کافی است کد زیر را بعد از خط /* Stop editing به فایل wp-config.php اضافه کنید.

نحوه‌ی فعال سازی Cron job در هاست

برای فعال سازی Cron job host می‌توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

روش اول : پنل مدیریت هاست

در بسیاری از پنل‌های مدیریت هاست می‌توانید تنظیمات  cron job host را مشاهده و تغییر دهید. برای این کار باید وارد پنل مدیریت هاست خود شوید و تنظیمات cron job را مشاهده کنید. معمولا این منو به نام Cronjob در cpanel یا دایرکت ادمین در دسترس شماست. در اینجا می‌توانید فرکانس و زمان‌بندی اجرای cron job را تغییر دهید.

یک cron job جدید ایجاد کنید و دستور زیر را در آن وارد کنید:

wget -q -O – http://yourdomain.com/wp- cron.php?doing_wp_cron >/dev/null 2>&1

در کد بالا yourdomain.com را با آدرس سایت خود جایگزین کنید.

روش دوم : از طریق Command Line

برای راه اندازی cron job از طریق Command Line، باید به سرور خود متصل شوید و دستور cron job را اجرا کنید. با استفاده از دستور crontab-e می‌توانید یک فایل cron job را باز کرده و وظایف مورد نظر خود را به آن اضافه کنید. برای مثال، می‌توانید فرکانس کارهای cron را به‌صورت دوره‌ای، مثلاً هر ساعت، تنظیم کنید و کارهای خود را زمان‌بندی کنید.

درج دیدگاه