سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، یک فرآیند مهم و حیاتی برای سایت‌ها به شمار می‌رود. یکی از عواملی که در سئو تاثیر چشم‌گیری دارد، استفاده از کلمات کلیدی متناسب با محتوای سایت است ولی این نکته را نباید از نظر دور کرد که استفاده بیش از حد از این کلمات، نه تنها مفید نیست بلکه برای سئو ضرر دارد؛ به همین دلیل استفاده از کلمات کلیدی مترادف می‌تواند گزینه بهتری باشد.

کلمه کلیدی در یواست سئو چیست؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت کلید واژه‌ها، کلمات کلیدی هستند که شما برای رتبه گرفتن در نتایج گوگل، استفاده کرده‌اید. اکثر افزونه‌هایی که برای سئو به کار می‌رود، این قابلیت را به افراد داده تا برای هر صفحه یا هر پست یک کلید واژه کانونی تنظیم کنند. حال با پیشرفت تکنولوژی و بروزرسانی این افزونه‌ها، قابلیت دیگری به اسم مترادف کلید واژه کانونی اضافه شده تا هم سئو بهتری داشته باشیم و هم سیستم هوشمند گوگل و کاربران راحت‌تر متوجه شوند محتوای ما در چه رابطه‌ای است مثلا وقتی از کلمه کلیدی شیر استفاده می‌کنیم، شاید برداشت‌های متفاوتی داشته باشد ولی با وارد کردن مترادف آن، می‌توان به مخاطب کمک کرد تا راحت‌تر متوجه شود که منظور از شیر، حیوان وحشی است که در جنگل‌هاست یا منظور شیرآلات خانگی است.

یواست سئو

یواست سئو

اهمیت استفاده از کلمات مترادف کلمه کلیدی

کلمات مترادف، کلماتی است که در ارتباط با کلیدواژه کانونی است و می‌توان این کلمات را به جای کلمه کلیدی اصلی در متون به کار برد. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، استفاده از مترادف‌ها باعث درک و فهم بهتر مخاطبان‌تان از محتوا می‌شود. علاوه بر آن، محتوای‌تان غنی و جذاب‌تر خواهد شد چرا که از تکرار زیاد کلمه کلیدی جلوگیری کرده‌اید. اهمیت دیگر استفاده از هم‌خانواده کلمه کلیدی در متن این است که باعث بهینه‌سازی بهتر مقاله از نظر کلمه کلیدی اصلی و در نتیجه کسب رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو گوگل می‌شود.

نکته مهم در مورد استفاده از مترادف کلمات کلیدی

نکته‌ای که در هنگام استفاده از کلمه کلیدی و مترادف کلمه کلیدی در متن باید به آن توجه داشت این است که از تکرار زیاد آن پرهیز کنید، چرا که تاثیر خوبی بر مقاله نخواهد داشت. در نسخه جدید افزونه یواست سئو به این موضوع توجه می شود و در صورت تکرار زیاد این کلمات در متن، چراغ قرمز روشن می‌شود.

مترادف کلمه کلیدی

مترادف کلمه کلیدی

جمع‌بندی

با ارائه محتوای با کیفیت و استفاده از کلمات کلیدی مترادف به صورت منطقی و طبیعی، می‌توانید بهبود رتبه سایت خود در موتورهای جستجو گوگل را مشاهده کنید.

درج دیدگاه